späť

História firmy

NAJVÝZNAMNEJŠIE MÍĽNIKY SKUPINY MEDUSA GROUP OD ZALOŽENIA

2003

        
 

MEDUSA

Založenie spoločnosti otvorením reštaurácie MEDUSA v historickom centre Bratislavy pod Michalskou bránou. Medusa ponúkla úplne nový prístup ku gastronómii a nočnému životu aj vďaka tomu sa zakrátko stala legendou zábavy v Bratislave.

PRESTO

 Úspešný rok ukončilo uvedenie siete samoobslužných reštaurácií PRESTO na trh, čím sa spoločnosti podarilo zmeniť prístup a najmä úroveň denného biznis stravovania v Bratislave.


2005

         PRIMI

V roku 2005 nasledovalo otvorenie ďalšieho legendárneho konceptu, prvej prevádzky PRIMI pod Michalskou. Primi je do dnes typická príjemnou atmosférou na oboch poschodiach, nádhernou záhradou vrátane zimnej prevádzky a skvelou návštevnosťou.
 

 

2009 

RIO GRANDE RESTAURANT,NIGHT BAR AND CAFÉ

Výnimočná udalosť v histórii spoločnosti, definovaná otvorením prevádzky RIO GRANDE RESTAURANT,NIGHT BAR AND CAFÉ na Hviezdoslavovom námestí, ktorá sa rýchlo stala najnavštevovanejšou reštauráciou v centre Bratislavy.  Rio bol ambiciózny koncept, ponúkajúci fúziu originálnej reštaurácie, nočného klubu a kaviarne na jednom mieste.

 

2010


       

     Výnimočný a rekordný rok v histórii spoločnosti. Medusa Group otvorila a úspešne uviedla na trh    
5 nových reštaurácii. Koncept PRESTO sa rozrástol o 2 nové, upravené prevádzky.
 

PRIMI CAFÉ, LOUNGE AND RESTAURANT

Reštaurácia dekorovaná útulným nadčasovým interiérom a open space kuchyňou typickou pre väčšinu reštaurácii Medusa Group.

LE CLUB

Exkluzívny večerný podnik, trendy koktejly a bublinky v pohári s doprovodom live DJ´s.

BISTRO CAFÉ & CREPERIE

Útulné francúzske bistro so širokou ponukou sendvičov, šalátov ale najmä lahodných francúzskych palaciniek v sladkých i slaných kombináciách.

PRIMI RIVER LOUNGE

Situovaná na brehu Dunaja v nákupnom centre Eurovea. Prímorský pocit, pozitívnou energiou nabitý lounge a chutná mediteránska kuchyňa. Jedna z najúspešnejších prevádzok skupiny Medusa Group.

KUBU

Čerstvé domáce ručne robené cestoviny, fit jedlá, najkvalitnejšia káva z ponuky Lavazza. Interiér inšpirovaný newyorským loftom, detský pizza pult  a samozrejme otvorená kuchyňa.

Ala Carte, Sit & Eat

Úpravou konceptu samoobslužných reštaurácií PRESTO vznikli dve nové prevádzky, ktoré rozšírili ponuku denného stravovania a prišli s novou pestrou ponukou.

 

2011


 
 

BARROCK

Najväčší rockový podnik v centre Bratislavy propagujúci rock ako životný štýl. Jeho súčasťou sú atmosférické rockové dekorácie, najväčšie a najlepšie hamburgery, široký výber hot dogov, steaky a pečené rebierka a najväčšie a najpikantnejšie burrito v meste.

SLANG PUB

Tradičná slovenská krčma s čerstvým tankovým pivom a takmer 10 ročnou tradíciou.

 

2012

 

        Doposiaľ najväčšia akvizície spoločnosti. Medusa group prevzala kompletne všetky gastroaktivity v Erdődyho paláci na Ventúrskej 1 v centre Bratislavy. Vďaka tejto akvizícii Medusa Group rozšírila svoje portfólio o ďalšie 4 značky a prevádzky.

TRAFO MUSIC BAR

Hudobný klub fungujúci od roku 2006, ktorý sa nachádza v podzemí Erdödyho paláca. Hviezda na scéne bratislavského party života. Imidžovou súčasťou priestoru je funkčná trafostanica.

FLOWERS RESTAURANT

Romantické nádvorie paláca z 18. storočia, mediteránska kuchyňa, presklený strop. Jedna z najlepších reštaurácií Slovenska.

TRAFO CAFÉ

Kaviareň nad známou diskotékou. Štýlové koktejly, chutné snacky.

 

VSTUP NA RAKÚSKY TRH 

MEDUSA RESTAURANT & CLUB

V roku 2012 Medusa Group historicky prvýkrát vstúpila na zahraničný  trh otvorením prevádzky v samom srdci Viedne neďaleko Viedenskej opery, MEDUSA RESTAURANT & CLUB. Reštaurácia, lounge, nočný klub a krásna letná terasa, výnimočné 3 poschodia, ktoré ponúkajú príjemne a štýlovo strávený čas. Fúzia mediteránskej a medzinárodnej kuchyne, fantastické drinky, lahodná a kvalitná káva, live DJ´ s, nezameniteľná atmosféra.

 

2013 

MERCADO

Medusa Group otvára po rekonštrukcii svoju v poradí už druhú prevádzku v obľúbenom nákupnom centre na nábreží Dunaja. Nový a jedinečný koncept sa nesie v znamení čerstvosti, energie južanských trhov, farieb a priateľskej atmosféry.
 

VOLKSWAGEN SLOVAKIA

V roku 2013 vyhrala spoločnosť významný tender vyhlásený spoločnosťou VW Slovakia na exkluzívneho dodávateľa závodného stravovania pre fabriky v Bratislave a v Martine. Konkrétne ide prevádzu 11 kantín a 1 VIP reštaurácie pre manažment.

 

2014

VSTUP NA ČESKÝ TRH

 

PRESTO FLORENTINUM

V januári roku 2014 vstúpila spoločnosť MEDUSA GROUP historicky prvýkrát aj na český trh. V úplnom centre hlavného mesta Prahy, v najnovšom a najmodernejšom centre Florentinum sme otvorili krásnu modernú kantínu zo známej siete PRESTO.


OTVORENIE SIETI PIVÁRNÍ KLUBOVŇA

 

CENTRÁLNA KLUBOVŇA

13. marca 2014 otvorila spoločnosť MEDUSA GROUP Centrálnu Klubovňu, prvú piváreň z celoslovenskej siete pivární. Klubovňa je miesto pre priateľov, pre ľudí zo štvrte, kde sa nachádza. Je to miesto, kde sa podáva výborné pivo a ktoré dýcha atmosférou.
 

VENTÚRSKA KLUBOVŇA

15. júla 2014 otvorila spoločnosť MEDUSA GROUP Ventúrsku Klubovňu, druhú piváreň z celoslovenskej siete pivární. Druhá bratislavská Klubovňa sa nachádza v historických priestoroch Erdodyho paláca, v úplnom centre mesta. 

 

BYSTRICKÁ KLUBOVŇA

21. októbra 2014 otvorila spoločnosť MEDUSA GROUP v priestoroch historickej budovy Barbakanu Bystrickú Klubovňu, tretiu piváreň z celoslovenskej siete pivární.V Bystrickej Klubovni nesmie chýbať dobré pivo, skvelé jedlo a úžasná atmosféra. 

   
       

 

KUBU BORY

V poradí druhá Kubu reštaurácia, tentokrát v nákupnom centre Bory Mall, jedálnym lístkom nadviazala na úspech prvej reštaurácie a ponúka skvelé domáce cestoviny, rozmanité šaláty, ale aj pizzu, steaky, ryby či fitness jedlá. Interiér podniku je opäť inšpirovaný new yorským loftom s jemne priemyselnou atmosférou.
 

MLSKA

Kaviareň a bistro Mlska je druhou prevádzkou skupiny Medusa Group v nákupnom centre Bory Mall. Mlska je moderné bistro inšpirované francúzskou kuchyňou. V jej ponuke nájdete tradičné sladké i slané francúzske palacinky, chutné šaláty, quiche, sendviče, bagety, ciabatty a zdravé sladké mlsky ako napríklad chia alebo quinoa puding. 

 

2015

                
 
    


 

RUŽINOVSKÁ KLUBOVŇA

21. apríla 2015 otvorila spoločnosť Medusa Group Ružinovskú Klubovňu, štvrtú piváreň z celoslovenskej siete pivární. Ružinovská Klubovňa je už treťou Klubovňou v Bratislave. Nechýba tu stolný futbal, šípky a veľké LCD obrazovky, na ktorých premietame športové prenosy. 
 

SLANG

Pôvodný Slang Pub prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a okrem vynovených priestorov dostal aj nový názov. Slang od mája 2015 ponúka skvelé pubové jedlo a meniacu sa sezónnu ponuku pivných špeciálov z veľkých a minipivovarov. Slang je ideálnym miestom pre pohodové stretnutie s kamarátmi, pri výbornom pive, hudbe a jedle.
 

PRESTO CHODOV

V máji 2015 sme otvorili už druhé pražské Presto, tentokrát v business centre Chodov. Presto ponúka rýchle a chuthné stravovanie pre všetkých návšetvníkov. Okrem obedov má v ponuke aj zaujímavé raňajky, sladké povzbudenia a šaláty. 
 

PRIMI KOŠICE

V júni 2015 pribudla ku už existujúcim trom bratislavským reštauráciam Primi, štvrtá, v Košiciach. Košické Primi je prvou prevádzkou Medusa Group na východnom Slovensku. Primi ponúka vynikajúcu mediteránsku kuchyňu, starostlivo vybrané vína, moderné kokteily, pohodovú atmosféru, krásny interiér a skvelú hudbu.   
 

PETRŽALSKÁ KLUBOVŇA

V júli 2015 sme otvorili už piatu slovenskú Klubovňu, v Petržalke na Starohájskej ulici. Petržalská je už štvrtou Klubovňou v Bratislave. Poskytuje viac ako 500 miest na sedenie a má najväčšiu terasu zo všetkých Klubovní, vrátane pódia pre vystúpenia hudobných skupín a detského ihriska. V Petržalskej Klubovni nechýba stolný futbal, šípky a veľké LCD obrazovky, na ktorých premietame športové prenosy. 
 

BARROCK PRAHA

Po štyroch rokoch od otvorenia Barrocku v Bratislave, sme v septembri 2015 otvorili druhú pobočku v Prahe. Najlepšia rocková hudba všetkých dôb, DJs, živé rockové koncerty, burgery, rebrá, burritos a samozrejme pivo, panáky a kokteily. To všetko je BARROCK!
 

KARLOVESKÁ KLUBOVŇA

V septembri 2015 sme otvorili už šiestu slovenskú Klubovňu, v Karlovej Vsi na Jurigovom námestí. Karloveská je už piatou Klubovňou v Bratislave. Karloveská Klubovňa má v interiéri kapacitu viac ako 350 miest. Ďalších 180 miest nájdete na vonkajšej terase. V interiéri nájdete veľa fotografií, ktoré zachytávajú históriu rôznych časti Karlovej Vsi ako napríklad Karloveského ramena, vysokoškolských internátov či budovy Slovenskej televízie. 


PRIMI VIEDEŇ

V októbri 2015 sme otvorili ďalšie Primi. Je to už piata prevádzka z legendárnej siete Primi. Toto Primi je prvé, ktoré sme otvorili mimo Slovenska, tentokrát v srdci Viedne, na Neuer Market v blízkosti Viedenskej opery. Primi predstavujeme všetko, čo máte radi - skvelú mediteránsku kuchyňu, vyberané vína a príjemnú atmosféru.
 

KUBU BBC 5

V poradí tretia Kubu reštaurácia, tentokrát v priestoroch bývalej reštaurácie A la Carte, v administratívnom komplexe BBC 5, bola otvorená v okóbri 2015. Kubu BBC 5 jedálnym lístkom nadviazalo na úspech prvej reštaurácie a ponúka skvelé domáce cestoviny, pizzu, rizotá či rozmanité šalát a grilované špeciality.
 

MLSKA

Mlska sa v novembri 2015 presťahovala z pôvodných priestorov v Bory Mall do Aupark Shopping Center. Mlska je moderné bistro, ktoré je určené rodinám s deťmi. V jedálnom lístku nájdete šaláty, cestoviny, rizotá aj burgre a ďalšie streetfoodové mlsky. Sladké jazýčky potešia palacinky, ktoré pripravujeme aj v bezlepkovej verzii, ako aj čerstvá ponuka raw koláčov a zdravé smoothies s obsahom “superfoods”. Návštevu Mlsky si užijú aj deti, pre ktoré je k dispozícii skvelý detský kútik, ako aj špeciálna ponuka jedál aj nápojov. Súčasťou prevádzky je aj malý obchodík, v ktorom si môžete zakúpiť rôzne food & deco produkty.
 

MERCADO

V novembri 2015 sa Mercado presťahovala z pôvodných priestorov v Eurovea do Aupark Shopping Center. Mercado je synonymom zdravia a čerstvosti. Ponúka zaujímavú a nekonvenčnú fúziu zdravých jedál, s použitím bio a lokálnych surovín. Na tvorbe jedálneho lístku sa podieľala uznávaná odborníčka na zdravú stravu Silvia Horecká, preto v ňom nájdete skutočne zdravé výživné a hodnotné moderné jedlá. V nápojovom lístku reštaurácie Mercado nájdete domáce limonády, tradičné malinovky z domácich bio sirupov, ako aj vína z malých alternatívnych slovenských vinárstiev. 


WAGAMAMA

Spoločnosť Medusa Group prinisiela na Slovensko populárny koncept wagamama a v decembri 2015 otvorila prvú reštauráciu wagamama v bratislavskom nákupnom centre Eurovea. Koncept reštaurácií je rovnaký na celom svete a je inšpirovaný umením „kaizen“. Čerstvosť, hravosť, sloboda a to najchutnejšie jedlo, ktoré sa dostane na váš stôl ihneď v momente ako je pripravené. Menu v reštauráciách je inšpirované japonskou a pan-ázijskou kuchyňou. 


2016

  

 

LA PALA

V apríli 2016 sme otvorili taliansku trattoriu a pizzeriu La Pala priamo v historickom centre Bratislavy na Hviezdoslavovom námestí. Okrem typických talianskych antipasti si tu môžete pochutnať na cestovinách domácej výroby, ktoré sú pripravené vždy čerstvo a s láskou. Mäso sa tu griluje priamo na drevenom uhlí, čo v ňom zanecháva nezameniteľnú chuť aj vôňu. Pre Taliansko typická pizza je pečená v peci na drevo a rovnako ako pastu, aj pizzu vám v La Pala radi pripravia v bezlepkovej verzii. V ponuke nemôžu chýbať ani talianske dolci ako panna cotta, tiramisu či semifreddo.

 

KLUB 39

V septembri 2016 otvorila Medusa Group Klub 39 v Mlynskej doline. kKlub 39 je dnes už legendárny podnik, ktorý na bratislavskej scéne pôsobil dlhé roky. Zákazníkom ponúka posedenie v príjemnej atmosfére a parádne žúrky do rána. Okrem dobrej hudby a live DJs sa v klube premietajú športové prenosy, dá sa tu hrať stolný futbal a nechýba poriadne tankové pivo. Klub 39 je druhým domovom nielen pre študentov.

 

2017KOŠICKÁ KLUBOVŇA

V máji 2017 sme otvorili už siedmu slovenskú Klubovňu, v Košiciach na Hlavnej ulici. Je už druhou prevádzkou Medusa Group v Košiciach. Košická Klubovňa má v interiéri kapacitu 140 miest. Ďalších 50 miest nájdete na vonkajšej terase. V interiéri nájdete veľa fotografií, ktoré zachytávajú históriu rôznych časti mesta ako aj stolný futbal a obrazovky na sledovanie športových prenosov. 


2018

     

  
wagamama Parndorf

Vo februári 2018 sme po vyše dvoch rokoch prevádzky na Slovensku rozhodli priniesť jednu z reštaurácií wagamama aj do neďalekého Parndorfu – obľúbeného nákupného centra nielen pre Slovákov. Pozývame vás preto do novootvorených priestorov kúsok od Bratislavy. Rakúsko sa tak stalo 24-tou krajinou, v ktorej otvorila wagamama svoju prevádzku. Na ploche takmer 320 metrov štvorcových ponúkame sedenie pre 144 hostí. Počas leta a teplých dní ponúkame aj vonkajšiu terasu, na ktorej vieme usadiť ďalších 126 hladošov.

 

EPIC

Epic sme otvorili po takmer dvoch rokoch príprav koncom marca 2018. Epic je najmodernejší hudobný klub v Prahe so zameraním na elektronickú hudbu. Nájdete ho na Revoluční ulici 3, len kúsok od Dlouhé. Plocha 2500 m2 je rozložená na troch poschodiach, z čoho dve sú určené pre hostí. Menšie parties sa konajú vo veľkej sále, kde sa o pitný režim stará štvorica barov. Kto sa nebojí výšok, má na hlavný stage výhľad z galérie na poschodí, kde je VIP zóna. K zóne vedie samozrejme samostatný VIP vstup. Ten najlepší zvukový a vizuálny zážitok zabezpečuje svetový zvukový systém L-Acoustics K2, cez 100m2 LED obrazoviek P 3,9 a najmodernejšie svetlá.

 

KLUB 39

16. október bol dňom kedy sme opäť otvorili brány Klubu 39. Táto legenda bratislavského nočného života sa nachádza priamo v srdci študenských domovov v Mlynskej Doline. Odohrávajú sa tu najlepšie žúrky od utorka do soboty s voľným vstupom pre všetkých. Okrem toho beerbong, stolný futbal, hostesky a kopa alkoholu.

 

2019

     CRUSTINO

Vo februári 2019 sme po niekoľkých mesiacoch intenzívnej práce s rekonštrukciou a vylaďovaním produktov rozšírili naše portfólio o ďalšiu prevádzku a v Bratislave sme otvorili našu prvú vlastnú pekáreň a cukráreň. Nájdete tu kváskové produkty, tradičné koláče aj zážitkové dezerty, plnohodnotné obedy na moderný spôsob či taliansku kávu so sebou. V rámci dennej raňajkovej a obedovej ponuky ponúkame aj čerstvé krajce kváskového chleba s domácimi pomazánkami, plnené wrapy, šaláty, sýte polievky, či sendviče.