späť

MERCADO v Eurovei už otvorené!

Medusa Group | 2.4.2013V Mercade nájdete unikátnu jedenásť metrovú zelenú stenu

Bio, bezlepkové, celozrnné a čerstvé jedlá v modernej úprave charakterizujú novú gastroponuku Eurovei.

Jedenásť metrov dlhá zelená stena s vertikálnou záhradou z izbových kvetov a s bylinkovými črepníkovými záhonmi je dominantou nefajčiarskej časti novej reštaurácie Mercado, patriacej do skupiny MEDUSA Group. Nachádza sa v bratislavskej Eurovei. V nedávno otvorenom fajčiarskom pavilóne Mercada na nábreží Dunaja vyrastá zas stena z popínavého brečtanu, ktorý bude pomáhať klimatizácii udržiavať primerané životné prostredie aj pre milovníkov nikotínu. Spolu nájdu návštevníci Mercada v reštaurácii rásť takmer dvadsať druhov rastlín. Medzi nimi je aj sedem druhov jedlých byliniek (samozrejme umiestnených mimo fajčiarov), ktoré kuchári a barmani používajú pri príprave či záverečnej dekorácii jedál a nápojov.

Ponuka Mercada kladie dôraz nielen na čerstvosť, ale i zdravie. Jeho stravníci tak nájdu v menu naozaj originálny výber orientálnych, stredomorských či poctivých domácich jedál, ako sú naozajstné zemiakové hranolky s domácou tatárskou omáčkou alebo čerstvý ryžový nákyp s hrozienkami, višňami a domácim sirupom (300g - 5,79 €). Hranolky s tatárkou sú aj najlacnejším jedlom podniku (200 g  - 2,99 €). Tým najdrahším je tuniakový steak obalený vo wasabi „powder“ korení, farebnom sezame s chili sójovou omáčkou a hniezdom zo štvorfarebnej šošovice a pac choi (250 g - 25,99 €). Medzi nimi je samozrejme aj široký výber šalátov (napríklad BIO mozzarella šalát - zelené šalátové listy, mangold, mladý špenát, cícer, restovaná hliva, BIO mozzarella, dijon dressing s bezlepkovovými krutónmi - 250 g - 6,99€), polievok (napríklad mrkvovo–zázvorová polievka s chilli a tekvicovo–ražnými krutónmi - 0,33l - 3,49 €), či dezertov (mrkvový koláč s pekanovými orechami a citrónovou omáčkou 150g - 2,79€).
 
Podobne ako jedálny, ani nápojový lístok nie je konvenčnou záležitosťou. Smädní zákazníci si môžu vybrať z BIO sirupov, domácich štiav (najlacnejší je grapefruit thirst quencher - čerstvá grapefruitová šťava, domáci rebarborový sirup, sóda - 0,50l - 2,99 €), jogurtových kokteilov a smoothies (napríklad jogurtový kokteil s ovocím podľa vlastného výberu, nízkotučným jogurtom, nízkotučným mliekom, agáve bio sirupom 0,30l - 4,49 €), domáce ľadové čaje (napríklad „čistá myseľ“ z catuaby (honeybush), rakytníku, mäty, kvetov divozelu  a agáve bio sirupu 0,30 l - 2,99 €), či rozlievané hroznové mušty (napríklad Frankovka modrá rosé, nealkoholický hroznový mušt, sladké, ELESKO, Slovakia   0,10l - 1,79 €).

Galéria

MERCADO v Eurovei už otvorené! #1 MERCADO v Eurovei už otvorené! #2 MERCADO v Eurovei už otvorené! #3