späť

Medusa s TOP trojkou vo svojom odbore

Medusa Group | 29.9.2014

Medusa Group rozšírila tím top špecialistov vo svojom odbore a vytiahla skutočné tromfy.


Vedľa Executive Chefa, Martina Korbeliča, postavila nové posily – experta v oblasti enológie a nového Executive Sommelier Medusa Group Vladimíra Hronského a Executive Bar managera Tomáša Holca. „Naši zákazníci oceňujú kvalitu a inovácie v gastronómii, preto je prirodzené, že i kultúra vína i barmanské umenie musí zodpovedať ich očakávaniam a nárokom. Sme pripravení ich naplniť,“ povedal Michal Riják, prevádzkový riaditeľ spoločnosti.

Po „prestupe roka“ 2013, kedy najväčšia slovenská gastroskupina získala chefa Martina Korbeliča, predstavila Medusa Group ďalšie nové a nemenej exkluzívne posily.
 „Za našou snahou a aktivitami pri aktuálnych personálnych akvizíciách je vízia a snaha naplniť pozíciu nášho leaderstva v oblasti gastronómie na Slovensku najmä čo sa týka komplexnej kvality produktu, a to na všetkých frontoch. Chceme stavať na všetkom dobrom a úspešnom, čo sa nám za posledných 10 rokov podarilo a ponúknuť tak vo finále našim zákazníkom jedinečnú pridanú hodnotu.  Na post šéf someliéra a barmana sme preto hľadali takých špecialistov vo svojom odbore, ktorí majú za sebou nielen zodpovedajúce vzdelanie a skúsenosti, ale i schopnosť podeliť sa o ne s tímom, tvoriť nové hodnoty, prinášať aktuálne trendy, nastavovať kvalitu či štandardy tak, aby v základe prevýšili očakávania zákazníkov. Okrem kvalitného jedla je našou ambíciou ponúkať u nás naozaj špičkové vína či kokteily skvelých receptúr. Je našou povinnosťou prezentovať ich a podávať zákazníkom na rovnakej úrovni, pretože je za nimi história, tradícia ale i kreativita, inovácia, schopnosť spájať chute a vytvárať naozajstné zážitky,“ povedal Michal Riják.
 
Executive Sommelier  sa v Medusa Group rovná menu uznávaného enológa Ing. Vladimíra Hronského.
Ako profesionálny znalec v oblasti vinárstva a vinárskeho marketingu pracuje takmer pätnásť rokov. Je známy ako poradca, lektor odborných kurzov, autor stovky odborných článkov i publikácií o víne, spoluzakladateľ Asociácie somelierov Slovenskej republiky. Nechýba v odborných porotách na významných enologických a someliérskych podujatiach (Concours Mondial, International Wine Fair, Vinitaly, Austrian Wine Challenge, Vinagora, Grand Prix Vinex). Na domácej pôde založil a odborne rozvinul konkurzy a výstavy vín VINOFEST, HORECA VÍNO SOMELIEROV, WINE SNOW. Vladimír Hronský študoval na Strednej vinohradnícko-ovocinárskej škole v Modre a na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU, pričom svoje vedomosti zúročil nielen ako manažér či konzultant v rôznych spoločnostiach, ale i v 22-dielnom televíznom seriáli Vínne cesty Slovenska pre RTVS. Ak máte v knižnici publikácie Sprievodca vínami Slovenska, Slovenské vína či Mapu vinohradníckych oblastí Slovenska, nechajte sa inšpirovať slovom povolaného.
 
Tomáš Holec bude v rámci skupiny garantovať kvalitu za barmanským pultom.
Svoje skúsenosti zúročí nielen v exkluzívnom Le Clube, ale i v ďalších prevádzkach ponúkajúcich destiláty i miešané nápoje. „Väčšina mojej profesionálnej histórie sa odohrávala v Londýne, kde som sa od základu vypracoval na výkonného manažéra pre bary spoločnosti Bengred LTD. Mal som možnosť pracovať a učiť sa od najuznávanejších ľudí v odbore, ktorými sú napríklad Dre Masso, Dick Bradsel, Tomas Estes alebo Eric Yu,“ uvádza Tomáš Holec, ktorý sa rovnako podieľal sa na vzdelávacom programe v spolupráci s London Cocktail Club, ktorý je v súčasnej dobe dominantným členom Anglickej nápojovej gastronómie.
Svoje skúsenosti zúročil i pri tvorbe špeciálneho kokteilového  menu pre významné eventové spoločnosti í v podobe Create Cocktails a Tony and Page. Prirodzene sa zaoberal publikovaním článkov, zameraných predovšetkým na nové trendy v mixológii, vytváral špeciálne a inovatívne kokteily  na zákazku i pre médiá. „Po návrate do Českej republiky som vytvoril projekt riadených kokteilových degustácií pre verejnosť . Z pozície barového konzultanta  a manažéra som otvoril Vesper Cocktail bar v Pardubiciach, ktorý sa stal okamžite špičkou v kraji a zaradil sa medzi top kokteilové bary u nás. Mojim cieľom v Meduse je, aby sme popri udávaní trendov v gastronómii tvorili aj tie v mixológii, barmanskom fachu,“ dodáva T. Holec.

Kreatívne recepty Tomáša Holeca môžete vidieť nielen v lifestylových i gastro magazínoch, ale i naživo, v barových školách pre verejnosť, ktoré organizuje aj na Slovensku. Vytvára a prezentuje napríklad staré známe klasické kokteily v modernom či nevšednom progresívnom podaní.  Prednáša a školí barmanov a profesionálov v niekoľkých krajinách Európy. Tvorba novej posily Medusa Group sa vďaka svojej nápaditosti a kvalite šíri veľmi rýchlo. Je vzorom a inšpiráciou mnohým barom u nás i za hranicami.

Galéria

Medusa s TOP trojkou vo svojom odbore #1 Medusa s TOP trojkou vo svojom odbore #2