späť

Centrálna Klubovňa s chuťami Zlatého bažanta

Medusa Group | 15.3.2014
Trend Reštaurácie, restauracie.etrend.sk
Autor: Soňa Hudecová - Podhorná

Ak sa zdalo, že v Meduse group je už dlho ticho, tak to bolo len predbúrkové. Vo štvrtok sa totiž „narodila“ nielen Centrálna klubovňa v tesnej blízkosti bratislavského nákupného strediska Centrál, ale vlastne ucelená sieť – Klubovňa.

Jej rozširovanie bude v tomto roku pokračovať „obsadením“ priestorov bývalej Camouflage a ďalšou prevádzkou v Petržalke. Neskôr k nim pribudnú Karloveská, Lodnícka a Ružinovská klubovňa a potom pokračujú aj do Banskej Bystrice, Žiliny, Košíc, Prešova a Trnavy. Nazývať sa budú jednoducho podľa pôsobiska – Bystrická klubovňa, Prešovská klubovňa... „Všade s prvkami pozitívneho lokálpatriotizmu. Bude to sieť jednotná v produkte, servise a základnom interiéri, no zároveň svojim charakterom, lokalitou a výzdobou má každá reštaurácia odzrkadľovať konkrétnu štvrť či mesto s ich históriou a mikroživotom,“ opisuje koncept majiteľ Medusa Group Peter Štecko.

Postupne to teda bude pre šéfbarmana siete Róberta Marhefku. a šéfkuchára Tomáša Siku náročné sústo. Ten sa doteraz prezentoval hosťom najmä v zážitkovej gastronómii hotela Aston, Mercure a naposledy v reštaurácii Alttitude na televíznej veži, ešte radšej však podľa svojich slov varí tradičnú kuchyňu. Napríklad, segedínsky guláš či čerstvo napečené posúchy, ktoré sú aj na jedálnom lístku Centrálnej klubovne.

...

Celý článok si môžete prečítať tu:
http://restauracie.etrend.sk/restauracie-clanky/centralna-klubovna-s-chutami-zlateho-bazanta.html

Galéria

Centrálna Klubovňa s chuťami Zlatého bažanta #1 Centrálna Klubovňa s chuťami Zlatého bažanta #2 Centrálna Klubovňa s chuťami Zlatého bažanta #3