späť

Vínu kraľuje nový Executive Sommelier

7.10.2018
V Medusa Group spájame rozmanité chute a vône tak, aby sme vytvárali ozajstné zážitky. Spojenie kvalitného jedla so špičkovým vínom medzi ne patrí. Preto sme sa rozhodli víno, a všetko s ním spojené, zveriť do rúk odborníka. Ponuku pracovať na pozícii Executive Sommeliera prijal Ing. Vladimír Hronský, expert v oblasti enológie a someliérstva.
 
Pri svojej práci precestoval tisíce kilometrov do rôznych vinohradníckych oblastí za najlepšími vinármi a vínami sveta, no najviac zo všetkého preferuje vína zo Slovenska. Podľa slov nášho Executive Sommeliera svet enológie je demokracia presiaknutá protichodnými filozofiami a súperiacimi záujmami. Aj preto si váži každé úspešné slovenské víno, ktoré si všimnú profesionáli. Ako v hodnotení senzorickej kvality, tak aj v gastronómii. 

Vladimír Hronský pracuje ako profesionálny znalec v oblasti vinárstva a vinárskeho marketingu takmer pätnásť rokov. Je známy ako poradca, lektor odborných kurzov someliérov, autor stovky odborných článkov i publikácií o víne, spoluzakladateľ Asociácie someliérov Slovenskej republiky. Nechýba v odborných porotách na významných medzinárodných enologických a someliérskych podujatiach a  na domácej pôde pomohol odborne rozvinúť konkurzy a výstavy vína ako VINOFEST, HORECA VÍNO SOMELIEROV, WINE SNOW, KOŠICKÉ SLÁVNOSTI VÍNA i HONTIANSKY SÚDOK.
 
Vladimír Hronský študoval na Strednej vinohradnícko-ovocinárskej škole v Modre a na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU, pričom svoje vedomosti zúročil nielen ako manažér či konzultant v rôznych spoločnostiach, ale i v 22-dielnom televíznom seriáli Vínne cesty Slovenska pre RTVS. Ak máte v knižnici publikácie Sprievodca vínami Slovenska, Slovenské vína či Mapu vinohradníckych oblastí Slovenska, nechajte sa inšpirovať slovom povolaného.
 

Čo je úlohou Executive Sommeliera?

 
Orientovať prácu čašníkov a someliérov viac na selektívnu ponuku vína, ostatných nápojov a jedla do vyváženého celku. Zvýšiť ich odbornosť a prestíž, rozvíjať ich vedomosti, osobnostný potenciál rastu s víziou stabilnej budúcnosti, praktické zručnosti a schopnosti pracovať v tíme profesionálov nielen na Slovensku, ale aj v našich prevádzkach v Rakúsku a Česku.
 
Veríme, že aj vďaka jeho skúsenostiam bude každá vaša návšteva u nás nezabudnuteľným zážitkom.
 

Na čo sa môžete tešiť?

 
Okrem špičkového servisu spojeného s vínom na našich prevádzkach pre vás chystáme aj riadené degustácie rôznych druhov vín spojených s kulinárskym zážitkom. Je sa na čo tešiť, budeme vás informovať!