späť

RECRUITRANK AWARDS 2014

10.2.2018

Máme za sebou úspešný rok, ktorý sa niesol aj v znamení náboru a prijímania nových kolegov. Otvárali sme nové prevádzky, posilňovali našu centrálu.  

Na naše pracovné ponuky, ktorých bolo 170, reagovalo takmer 6 000 kandidátov! Cez ruky nám prešlo viac ako 2500 záujemcov na všetky pozície. Ten, kto už niekedy robil nábor, vie, aký je to náročný proces. Vyžaduje si veľmi osobný prístup a komunikáciu s každým jedným kandidátom.  

Aj preto sme radi, že sa nám okrem kvality prijatých kandidátov podaril ešte jeden úspech.  Získali sme 3. miesto v ankete RecruitRank, v kategórii Veľké spoločnosti.  Anketu organizuje spoločnosť Profesia s.r.o.
 
Naše umiestnenie je výsledkom priameho hodnotenia výberového procesu od našich uchádzačov/kandidátov na otvorené pozície, o to si výhru ceníme viac. Do hodnotenia výberových procesov firiem bolo zapojených takmer 70 000 kandidátov, ktorí vyplnili približne 225 000 dotazníkov.

Čo hodnotia uchádzači?

-          Či dostali spätnú väzbu a spoločnosť ich informovala o priebehu výberového procesu  
-          Prístup a správanie sa kolegov, ktorí pohovory vedú
-          Priebeh a kvalitu pohovoru
-          Celkový dojem z pohovoru
 

 Čo si myslíme, že zavážilo a čo podľa nás funguje?

 - Výberový proces je vždy profesionálny a ku každému kandidátovi pristupujeme rovnocenne, či sa jedná o vrcholového manažéra do vedenia spoločnosti, alebo čašníka na malú prevádzku v obchodnom centre.  
- Chceme komunikovať čo najosobnejšie. Uvedomujeme si, že pre nás sa jedná o veľký počet kandidátov. Avšak pre každého z 2500 kandidátov sme my ten konkrétny zamestnávateľ, u ktorého chcú pracovať.
- Na každú reakciu odpovedáme, kandidát má istotu, že jeho záujem registrujeme a s jeho životopisom ďalej pracujeme.
-  Ak trvá výberové konanie dlhšie ako bolo pôvodne komunikované, informujeme o procese jeho kandidátov, aby mali vždy aktuálne informácie.  
- Každému kandidátovi sa snažíme dať spätnú väzbu, či má u nás šancu alebo nie. Ak u nás šancu nemá kvôli tomu, že nespĺňa kritéria, tak mu to radi vysvetlíme aj detailnejšie.
- Máme nastavené štandardy výberových konaní, ktoré prehodnocujeme a zlepšujeme.  
- Pravidelne vzdelávame aj našich manažérov v oblasti – ako viesť osobný pohovor.  
- No a v neposlednom rade sa snažíme byť ľudskí a príjemní. :)

 

Galéria

RECRUITRANK AWARDS 2014 #1 RECRUITRANK AWARDS 2014 #2